Kula Peribacaları (Kula, Manisa)

Merhabalar,
Bugünkü gezi rotamızda Manisa Kulada olacağız.
Kapadokya Peribacaları ünlü bir bölgemizdir,seyrine doyum olmaz gizemli bu oluşumların,peki bu şekillerin aynısını Ege Bölgesinde Kulada bulabilirsiniz dersem ne dersiniz?Çok uzaklara gitmeye gerek yok…Tabiat alanı ilan edilen Kuladokya – Kula Peri Bacaları,ilçeye 16 km uzaklıkta, Burgaz Köyü civarında bulunuyor. Şiddetli yağmur ve rüzgarlar sonucu oluşan Kuladokya – Kula Peri Bacaları, ziyaretçilerine görsel bir şölen yaşatıyor adeta.
Peri bacaları en altta yaşlı çökelleri ve onların üzerinde ilk patlamanın ürünü bazaltların yer aldığı peyzaj mimarlığının bir görsel şölen sunduğu bir alandır.Açılan vadinin her iki tarafında yer alan yaşlı çökeller yağmursuyu ve rüzgarın etkisi ile olağanüstü şekiller oluşturmuştur.Vadi açılımın hala devam ettiği alan özellikle fotografçıların foto safari olarak kullandıkları en önemli bölgelerdendir.
Kulaya kadar gelip buraları gördükten sonra Selim Usta’da güveç yemeğini denemenizi üstüne tatlı olarak tahinli pideyi tatmanızı öneririm.Kula Ekmeği,haşhaşlı ekmeğide ile birlikte Kula leblesininde buraya özgü lezzetler olduğunu belirteyim..
DSC06583 (800x600)
İyi gezmeler..

error: Sitedeki yazılar kopyalanamaz !
Gezerek Yiyelim