Hakkımda

ilker-tolunayMerhaba,

Ben İlker Tolunay, Makine Mühendisiyim. Gezmek, görmek, yeni insanlar tanımak ve yemek tadmak benim ana hobilerimin başında gelmektedir.

Bu portalı kurmaktaki amacım, eski Anadolu yemek kültürünü devam ettiren lokantaları siz dostlarımla paylaşmaktır. Aynı zamanda o yörenin gezilip görülecek tarihi, turistik, sanatsal yerlerini de bilgilerinize sunmak, bazen de yaşadığım enteresan olayları anlatmak…

Yemek sektöründe tanıttığım yerler en az 2 kuşaktır aktif mekanlardır. Burada önemsediğim mekanların devamlılığın olması ve kaliteden ödün verilmemesi. Yemek işi çok hassastır. Herkesin damak tadı farklı olduğu için insanları memnun etmek bu konuda oldukça zordur. Bundan dolayıdır ki bir işletme en az iki kuşaktır devam ettirebiliyorsa doğru adrestesiniz demektir. Hele bu yer 4. kuşaksa tadından yenilmez..
Portalımız yemek mekanlarına ilave olarak gezi rotaları adı altında günlük yakın ve uzak bölgelerde gezilmesi gerekli yerleri belirtmeye çalıştık, tabiki tüm bunlar benim ve ailemin bizzat gezdiği – tadım yaptığı yerler… Ayrıca rotalarla beraber tarih ve kültür hazinelerinin belirtildiği gizli cennetleri bulabilirsiniz.

Kısaca bir yere gittiğinizde eliniz altında bulunacak tüm ayrıntılara buradan kısaca ulaşabiliyor olacaksınız diyebilirim.

Şimdiden hepinize keyifli geziler, afiyetler dilerim…

error: Sitedeki yazılar kopyalanamaz !
Gezerek Yiyelim