Can Döner (Kemeraltı, İzmir)

dsc00245

Değerli Okurlar tekrar merhabalar,

Bugünkü lezzet durağımızda tekrar İzmir Kemeraltında olacağız.

Tarihi Kemeraltı Pazarı oldukça geniş bir alanı kapsar ve dünyadaki emsalleri ile karşılaştırıldığında en büyük ve eskilerden bir çarşıdır.

Hal böyle olunca oldukça çok lezzet durağını bünyesinde barındırmaktadır.

Bugün bunlardan birisi olan 32 yıllık Can Döner’i sizlerle paylaşıyor olacağım.

Döner kültürü İzmir’de hatırı sayılı yeri olmasına rağmen bu işi layığı ile yapan yerlerin sayısı iki elin toplam parmak sayısını geçmez.Can Döner’de bunlardan birisidir.1981 yılında Mustafa Usta ile başlayan yolculuk Bursa İskender konsepti içinde günümüze kadar gelmiştir.Şuan işin başında 2.kuşaktan Recep Usta bulunmaktadır.Lezzet ve kaliteden ödün vermeyen bu mekan yıllarca Kütüphane caddesinde(Kemeraltı girişi ilk sokak) hizmet vermektedir.

Daha önce şuanki mevcut yerin tam karşısında bulunan tarihi binadaydı,şuan burası restarasyon geçirmekte olduğundan bu yeni yerlerine taşınmış oldular.

Sadece İskender Döner satılan bu mekanda,döner oldukça büyük yapılır ve kısa sürede tükenir.

İçecek olarak Pepsi ile çalışırlar,fiyat olarakta 1 porsiyon:17TL,iyi kalite,iyi fiyat neticesinde..Tatlı olarak ekmek kadayıfı tatlısı vardı,ben bunu pek tutmadığımı belirtmek isterim.(belki ogüne mahsus bir durum olabilir)

Afiyet olsun..

Adres:Milli Kütüphane Cd 6/B Kemeraltı /Konak/İzmir‎

Tel: (0232) 484 1313

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Gezerek Yiyelim
error: Sitedeki yazılar kopyalanamaz !